oczami zegarmistrza

Świat zegarmistrza to magiczne miejsce. Pełne zakamarków i drobnych elementów. Potrzeba wiele skupienia i precyzji, by naprawić skomplikowany mechanizm. Jest to trudne zadanie i nie każdy może zobaczyć, jak to wygląda ,,od kuchni". Dlatego też chcemy was tam zabrać i pokazać wam naszą prace oczami zegarmistrza.

Usługi zegarmistrzowskie

W firmie Strefa Czasu od lat świadczymy klientom profesjonalne usługi. Podejmujemy się takich działań, jak naprawa zegarków naręcznych i zegarów. Diagnozujemy przyczynę awarii i zależnie od niej, podejmujemy się drobnej lub większej naprawy. Możemy dokonać wymiany baterii z roczną gwarancją lub wyczyścić i odnowić cały mechanizm. Specjalizujemy się także w świadczeniu drobnych usług: wymiany pasków i dorabiania nietypowych szkieł wraz z testami szczelności zegarka.

Reperujemy i testujemy

Klienci mogą skorzystać w naszej firmie z naprawy modeli kwarcowych i mechanicznych. Nasz zegarmistrz dokładnie czyści każdą część, oceniając sprawność każdego, nawet najmniejszego elementu mechanizmu, by zapewnić sprawność urządzeniu na długo. Sami przetestujemy urządzenie i upewnimy się parokrotnie, że działa bez zarzutu zanim oddamy je w Twoje ręce. Jeśli problem tkwi w defektach estetycznych, możemy zaproponować renowację wskazówek i cyferblatów. Polerowanie kopert i bransolet sprawi, że Twój stary model będzie wyglądał jak nowy. Czujemy ogromną satysfakcję, gdy widzimy zachwyt w Twoich oczach na widok odnowionego skarbu.

Profesjonalne usługi zawodowców

Wykształcenie, lata doświadczeń i rozwijana wciąż wiedza na temat nowości technicznych pozwala nam świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Zaufało nam już sporo warszawiaków, jak i mieszkańców Polski, gdyż służymy pomocą bez względu na miejsce zamieszkania. Wśród wykonywanych usług często przewijają się takie czynności, jak:
- wymiana baterii z roczną gwarancją,
- wymiana pasków,
- testy szczelności,
- naprawa zegarków kwarcowych,
- reparacja zegarków mechanicznych,
- dorabianie nietypowych szkieł,
- polerowanie kopert i bransolet,
- renowacja cyferblatów,
- renowacja wskazówek,
- reparacja zegarów.

To oczywiście tylko przykładowe działania. Chętnie zdiagnozujemy każdy problem, z jakim zgłosi się do nas nasz Klient i w profesjonalny sposób postaramy się udzielić pomocy. Używamy profesjonalnych narzędzi do naprawy i przyrządów pomiarowych dających pełne bezpieczeństwo i skuteczność wykonywanych usług. Zapraszamy do jednego z naszych punktów na Woli lub Mokotowie oraz do pracowni na Ursusie.

Polerowanie

polerowanie.jpg

Proces polerowania jest długi i składa się z wielu etapów. w pierwszym z nich dokonujemy oględzin zegarka,  jak głębokie ma rysy i z jakich materiałów jest wykonany. następnie dobieramy odpowiednie narzędzia, papiery ścierne i czyściwa. stosujemy produkty najwyższej jakości by nadać czasomierzom lustrzany efekt. po zakończeniu polerowania konieczne jest dokładne czyszczenie w ultradźwiękach. proces ten trwa, w zależności  od skomplikowania łączeń. 

procedura remontu rozpoczyna się poprzez rozłożenie zegarka na  poszczególne podzespoły. specjalista sprawdza stan każdego z elementów czy nie uległ zużyciu. po rozmontowaniu mechanizmu części rozdzielane są w osobne  koszyczki i wkładane do czyszczarki. tam przechodzą proces mycia w specjalistycznych płynach. trwa on około 25 minut po czym poddaje się je suszeniu na kolejne 5 minut. po skończonym myciu serwisant smaruje każdy z elementów nową oliwą. finalnie mechanizm jest składany i regulowany na wibrografie by wyeliminować odchyłki dobowe. tak wyremontowany zegarek zostaje zwrócony właścicielowi. na taką usługę udzielamy 2 letniej gwarancji. 

Remont mechanizmu

remont.jpg

Renowacja zegarka

_DSC8512_edited.jpg

renowacja zegarka to usługa polegający na wizualnym przywróceniu czasomierza do stanu pierwotnego. możliwe jest złocenie, srebrzenie bądź chromowanie koperty jak i renowacja cyferblatu i wskazówek. wstępnie demontowane jest szkiełko, mechanizm i bransoleta, jeżeli nie jest wykonana z materiału przeznaczonego do renowacji. następnie obudowa poddawana jest procesowi polerowania by pozbyć się wierzchnich uszkodzeń i zarysowań. kolejnym krokiem jest kąpiel galwaniczna, w której nakładana jest powłoka dostosowana do materiału.