top of page

oczami zegarmistrza

Świat zegarmistrza to magiczne miejsce. Pełne zakamarków i drobnych elementów. Potrzeba wiele skupienia i precyzji, by naprawić skomplikowany mechanizm. Jest to trudne zadanie i nie każdy może zobaczyć, jak to wygląda ,,od kuchni". Dlatego też chcemy was tam zabrać i pokazać wam naszą prace oczami zegarmistrza.

Usługi zegarmistrzowskie

W firmie Strefa Czasu od lat świadczymy klientom profesjonalne usługi. Podejmujemy się takich działań, jak naprawa zegarków naręcznych i zegarów. Diagnozujemy przyczynę awarii i zależnie od niej, podejmujemy się drobnej lub większej naprawy. Możemy dokonać wymiany baterii z roczną gwarancją lub wyczyścić i odnowić cały mechanizm. Specjalizujemy się także w świadczeniu drobnych usług: wymiany pasków i dorabiania nietypowych szkieł wraz z testami szczelności zegarka.

Reperujemy i testujemy

Klienci mogą skorzystać w naszej firmie z naprawy modeli kwarcowych i mechanicznych. Nasz zegarmistrz dokładnie czyści każdą część, oceniając sprawność każdego, nawet najmniejszego elementu mechanizmu, by zapewnić sprawność urządzeniu na długo. Sami przetestujemy urządzenie i upewnimy się parokrotnie, że działa bez zarzutu zanim oddamy je w Twoje ręce. Jeśli problem tkwi w defektach estetycznych, możemy zaproponować renowację wskazówek i cyferblatów. Polerowanie kopert i bransolet sprawi, że Twój stary model będzie wyglądał jak nowy. Czujemy ogromną satysfakcję, gdy widzimy zachwyt w Twoich oczach na widok odnowionego skarbu.

Profesjonalne usługi zawodowców

Wykształcenie, lata doświadczeń i rozwijana wciąż wiedza na temat nowości technicznych pozwala nam świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Zaufało nam już sporo warszawiaków, jak i mieszkańców Polski, gdyż służymy pomocą bez względu na miejsce zamieszkania. Wśród wykonywanych usług często przewijają się takie czynności, jak:
- wymiana baterii z roczną gwarancją,
- wymiana pasków,
- testy szczelności,
- naprawa zegarków kwarcowych,
- reperacja zegarków mechanicznych,
- dorabianie nietypowych szkieł,
- polerowanie kopert i bransolet,
- renowacja cyferblatów,
- renowacja wskazówek,
- reparacja zegarów.

To oczywiście tylko przykładowe działania. Chętnie zdiagnozujemy każdy problem, z jakim zgłosi się do nas nasz Klient i w profesjonalny sposób postaramy się udzielić pomocy. Używamy profesjonalnych narzędzi do naprawy i przyrządów pomiarowych dających pełne bezpieczeństwo i skuteczność wykonywanych usług. Zapraszamy do jednego z naszych punktów na Woli lub Mokotowie oraz do pracowni na Ursusie.

Polerowanie

Polerowanie zegarków Strefa Czasu

Proces polerowania jest długi i składa się z wielu etapów. w pierwszym z nich dokonujemy oględzin zegarka,  jak głębokie ma rysy i z jakich materiałów jest wykonany. następnie dobieramy odpowiednie narzędzia, papiery ścierne i czyściwa. stosujemy produkty najwyższej jakości by nadać czasomierzom lustrzany efekt. po zakończeniu polerowania konieczne jest dokładne czyszczenie w ultradźwiękach. proces ten trwa, w zależności  od skomplikowania łączeń. 

procedura remontu rozpoczyna się poprzez rozłożenie zegarka na  poszczególne podzespoły. specjalista sprawdza stan każdego z elementów czy nie uległ zużyciu. po rozmontowaniu mechanizmu części rozdzielane są w osobne  koszyczki i wkładane do czyszczarki. tam przechodzą proces mycia w specjalistycznych płynach. trwa on około 25 minut po czym poddaje się je suszeniu na kolejne 5 minut. po skończonym myciu serwisant smaruje każdy z elementów nową oliwą. finalnie mechanizm jest składany i regulowany na wibrografie by wyeliminować odchyłki dobowe. tak wyremontowany zegarek zostaje zwrócony właścicielowi. na taką usługę udzielamy 2 letniej gwarancji. 

Remont mechanizmu

Remont mechanizmu zegarka Strefa Czasu

Renowacja zegarka

Renowacja zegarka Strefa Czasu

renowacja zegarka to usługa polegający na wizualnym przywróceniu czasomierza do stanu pierwotnego. możliwe jest złocenie, srebrzenie bądź chromowanie koperty jak i renowacja cyferblatu i wskazówek. wstępnie demontowane jest szkiełko, mechanizm i bransoleta, jeżeli nie jest wykonana z materiału przeznaczonego do renowacji. następnie obudowa poddawana jest procesowi polerowania by pozbyć się wierzchnich uszkodzeń i zarysowań. kolejnym krokiem jest kąpiel galwaniczna, w której nakładana jest powłoka dostosowana do materiału.

bottom of page