oczami zegarmistrza

Świat zegarmistrza to magiczne miejsce. Pełne zakamarków i drobnych elementów. Potrzeba wiele skupienia i precyzji, by naprawić skomplikowany mechanizm. Jest to trudne zadanie i nie każdy może zobaczyć, jak to wygląda ,,od kuchni". Dlatego też chcemy was tam zabrać i pokazać wam naszą prace oczami zegarmistrza.

Polerowanie

Proces polerowania jest długi i składa się z wielu etapów. w pierwszym z nich dokonujemy oględzin zegarka,  jak głębokie ma rysy i z jakich materiałów jest wykonany. następnie dobieramy odpowiednie narzędzia, papiery ścierne i czyściwa. stosujemy produkty najwyższej jakości by nadać czasomierzom lustrzany efekt. po zakończeniu polerowania konieczne jest dokładne czyszczenie w ultradźwiękach. proces ten trwa, w zależności  od skomplikowania łączeń. 

procedura remontu rozpoczyna się poprzez rozłożenie zegarka na  poszczególne podzespoły. specjalista sprawdza stan każdego z elementów czy nie uległ zużyciu. po rozmontowaniu mechanizmu części rozdzielane są w osobne  koszyczki i wkładane do czyszczarki. tam przechodzą proces mycia w specjalistycznych płynach. trwa on około 25 minut po czym poddaje się je suszeniu na kolejne 5 minut. po skończonym myciu serwisant smaruje każdy z elementów nową oliwą. finalnie mechanizm jest składany i regulowany na wibrografie by wyeliminować odchyłki dobowe. tak wyremontowany zegarek zostaje zwrócony właścicielowi. na taką usługę udzielamy 2 letniej gwarancji. 

Remont mechanizmu

Renowacja zegarka

renowacja zegarka to usługa polegający na wizualnym przywróceniu czasomierza do stanu pierwotnego. możliwe jest złocenie, srebrzenie bądź chromowanie koperty jak i renowacja cyferblatu i wskazówek. wstępnie demontowane jest szkiełko, mechanizm i bransoleta, jeżeli nie jest wykonana z materiału przeznaczonego do renowacji. następnie obudowa poddawana jest procesowi polerowania by pozbyć się wierzchnich uszkodzeń i zarysowań. kolejnym krokiem jest kąpiel galwaniczna, w której nakładana jest powłoka dostosowana do materiału.

Galeria Mokotów  

ul. Wołoska 12    

Warszawa        

☏ 602 258 181             

Wola Park

ul. Górczewska 124

Warszawa

 ☏ 668 357 111 

Pracownia Zegarmistrzowska

ul. Wiosny Ludów 77

Warszawa

 ☏ 22 867 51 62

  • Facebook
  • Instagram