top of page

Wszystko o skórzanych paskach do zegarka

To jeden z najważniejszych elementów czasomierza noszonego na ręku. Decyduje nie tylko o jego walorach estetycznych, ale i funkcjonalności. Dla komfortu użytkowania sprzętu powinien być dobrze dopasowany. Skórzany pasek do zegarka to synonim wygody i elegancji, który nie wychodzi z mody. Ten model pasuje zarówno dzieciom, młodzieży, jak i dorosłym. Może świetnie komponować się z każdą, także elegancką stylizacją, a możliwość jego renowacji daje możliwość wieloletniego eksploatowania urządzenia.


Zegarek przekazywany z pokolenia na pokolenie

Skórzany pasek do zegarka jest najczęściej spotykanym modelem w salonach zegarmistrzowskich. Towarzyszą nam od lat, a czasomierze posiadające tego typu bransoletę, są często przekazywane z pokolenia na pokolenie. Paski do zegarka mogą być wykonywane z różnego rodzaju skóry, przez co wahania cen poszczególnych modeli mogą być dość duże. Warto zaznaczyć, że na koszt zakupu skórzanego dodatku wpływa również sposób przeszycia.


Zalety skórzanych modeli – dlaczego warto wybrać tradycyjny zegarek na rękę?

Skórzany pasek do zegarka cieszy się uznaniem klientów ze względu na miękkość i elastyczność. Bez trudu można go zapiąć i rozpiąć. Ten model dopasowuje się do nadgarstka. Szczególnie osoby szczupłe cieszy możliwość dorobienia dodatkowych dziurek na zapięcie. Skórzane warianty nie obcierają użytkowników, nawet w najbardziej upalne dni. Możliwość barwienia elementu na niemal dowolny kolor sprawia, że po takie modele sięgają zarówno kilkunastoletnie miłośniczki różowego koloru, jak i stateczni biznesmeni stawiający na klasyczną czerń. W połączeniu z tarczą i kopertą pasek tworzy dodatek ponadczasowy, pasujący i do letnich, zwiewnych sukienek, i do ślubnych garniturów. Niezależnie od stylizacji i niezależnie od okazji będzie zachwycał elegancją i przede wszystkim funkcjonalnością.


Skórzany pasek? Możesz go wymienić!

Skórzany pasek cieszy się popularnością również ze względu na możliwość jego wymiany. Każdy zakład zegarmistrzowski posiada na liście usług wymianę tej części. To zdecydowanie tańsza usługa niż zakup nowego modelu zegarka. Dlatego też, jak wspomnieliśmy, istnieje możliwość przekazywania zegarków kolejnym pokoleniom. Wystarczy regularna renowacja. Pasek można zmienić na taki sam odcień albo wybrać całkowicie inny kolor, w zależności od preferencji i stylu, któremu jest się wiernym na co dzień. Wymiana to następstwo intensywnego użytkowania czasomierza. Skórzany element przeciera się na skutek kontaktu ze skórą i przestaje wyglądać estetycznie. Warto więc dbać o jego regularną pielęgnację.


Jak dbać o zegarek ze skóry?

Wystarczy kilka prostych zasad, by dłużej cieszyć się estetycznym wyglądem skórzanego paska do zegarka. Podstawa? Gdy kładziemy się łóżka, miejsce czasomierza powinno być na nocnej szafce, nie na naszym nadgarstku. Warto też trzymać go z dala od wody. Od czasu do czasu można przetrzeć skórzany materiał ściereczką nasączoną specjalną pastą lub preparatami przeznaczonymi do pielęgnacji galanterii. Dzięki temu znikną z niego zanieczyszczenia i nieprzyjemny zapach, wywołany przez pot. Jeśli jednak obawiasz się, czy zrobisz to prawidłowo i czy na pewno nie uszkodzisz mechanizmu, można poprosić o wsparcie doświadczonego zegarmistrza.


Czy istnieje alternatywa dla tradycyjnej skóry?

Tak. Paski do zegarka są dostępne także w innych wariantach. Dla bardziej wymagających użytkowników odpowiednim kruszcem będzie złoto lub platyna. Ciekawą alternatywą są też bransolety i całe koperty wykonane z ceramiki. Materiał ten, oprócz pięknego połysku, charakteryzuje się niezrównaną twardością i odpornością na zarysowania. Ceramika jest jednak bardzo krucha, przez co trzeba uważać, aby zegarek nie upadł na twardą posadzkę.


Uznaje się, że dla osób z problemami skórnymi, najbardziej odpowiednim materiałem na bransoletę i czasomierz może okazać się tytan. Jest to niebywale lekki i trwały materiał. Nie jest też wrażliwy na zmiany termiczne. Dzięki temu nie nagrzewa się na słońcu i nie jest nieprzyjemnie chłodny zimą, w przeciwieństwie do stali.

13 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Tourbillon co to jest, jak działa i jakie są jego rodzaje?

Zegarmistrzostwo pełne jest fascynujących technik oraz mechanizmów, które wpływają na działanie całego elementu. Tourbillon to oryginalna maszyneria zegarkowa, która niweluje wpływ grawitacji na dzi

Chronograf - co to jest i jak działa?

W świecie zegarmistrzostwa istnieje jedno słowo, które wzbudza zachwyt i podziw zarówno wśród miłośników zegarków, jak i pasjonatów technologii — chronograf. To niezwykły, często złożony i precyzyjn

Tajniki czasomierza - jak działa zegarek

Każdy z nas ma przynajmniej jeden taki mechanizm w domu. Odmierzamy czas, zerkając na nadgarstek, ścianę lub komodę, na której być może stoi budzik lub rodzinna pamiątka. Regularnie dbamy o nasze cz

Comments


bottom of page