top of page

Wymiana baterii w zegarku

Choć w dzisiejszych czasach mało kto rozstaje się z telefonem, warto korzystać ze sprawdzonych tradycyjnych rozwiązań. Zegarek na rękę to nie tylko praktyczny dodatek, ale i ozdoba stylizacji. By nie stracił szczelności i jak najdłużej działał prawidłowo, należy go poddawać ewentualnym naprawom tylko w wyspecjalizowanych serwisach. Nawet pozornie prosta czynność, jak wymiana baterii w zegarku, wymaga specjalistycznej wiedzy i urządzeń.

Rodzaje baterii w zegarkach na pasku 

Aktualnie na rynku wyróżnia się wiele rodzajów baterii: chińskie, japońskie, szwajcarskie, amerykańskie, alkaliczne, węglowe, srebrowe, nisko- i wysoko prądowe. To, która odpowiada za działanie naszego zegarka, zależy od jego rodzaju , producenta
i specjalnych kryteriów jego działania. Szczególną ostrożność należy zachować, posiadając modele wodoodporne. Ich serwisowanie powinno się bowiem wiązać z testowaniem szczelności. W innym wypadku nie ma gwarancji, że w momencie wymiany najważniejszy parametr zegarka zostanie zachowany i można korzystać z urządzenia zgodnie z intencją producenta.

Zaufaj doświadczeniu

Należy pamiętać, że wymiana baterii w zegarku w serwisie wiąże się nie tylko z kosztem zakupu samego ogniwa. Korzystając z usług doświadczonych zegarmistrzów, płaci się również za wiedzę i dostęp do specjalistycznych maszyn. Brak odpowiedniego sprzętu może prowadzić do uszkodzenia czasomierza - utraty szczelności czy zarysowania koperty. Warto więc zainwestować w naprawę - właściwie przeprowadzona wymiana sprawi, że zegarek posłuży jeszcze wiele lat. 

Uzyskaj ofertę cenową

Dziękujemy za przesłanie! Wkrótce specjalista skontaktuje się z Tobą!

bottom of page